Jak se daří Tibetan Children Village v Gopalpuru?

Jak se daří Tibetan Children Village v Gopalpuru?
Stejně jako naši země a celý svět, i Indie bojuje s koronavirovou pandemií. V následujícím dopise se dozvíte, jak je na tom exilová vesnice TCV Gopalpur.

Milí sponzoři a všichni v MOSTu ProTibet,

Tashi Delek a buďme všichni v bezpečí, pozitivní, zdraví a šťastní, abychom společně brzy překonali tuto stresující pandemii covid-19.

U nás se všechno seběhlo velmi rychle a náhle. Naše děti se měly začít vracet po prázdninách do školy kolem 3.března a jakmile se s rodiči začali sjíždět do vesnice, dostali jsme zprávy o koronaviru proudícím z Dillí a bylo nám doporučeno poslat všechny mladší studenty zpět domů na dobu neurčitou – nakonec z toho jsou už dva měsíce. Starší děti studující devátou třídu a výš zůstaly ještě chvíli ve vesnici, ale jakmile se k nám začaly dostávat zprávy o šíření viru po Indii, věděli jsme, že to nebude na dlouho. Vláda státu Himáčal Pradéš nařídila zavřít všechny školy, a tak jsme od 17. března zavření. Zatím do konce dubna. Pokud se ale situace bude zhoršovat, nařízení se prodlouží. Modleme se, aby se to nestalo!!!!!

Vedení TCV se snaží pracovat normálně. Naštěstí u nás nemáme žádný případ tohoto smrtelného onemocnění, tak se o nás nebojte.

Děkujeme a hlavně buďte zdraví, šťastní a pozitivní. Každý den se modlíme a nikdy Vás z modlitby nevynecháme.

Modlíme se i za všechny dárce a sponzory.

Spolu jsme silnější!

S vřelými pozdravy,

Tenzin Choesang

Tibetan Children Village Gopalpur

 

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter