Jak se daří mniškám z kláštera Kowang?

Jak se daří mniškám z kláštera Kowang?

Mnišky z kláštera Kowang podporujeme již spoustu let. Nedávno nám napsaly, jak strávily zimu, jak se mají a co je u nich nového. 

Ahoj milí sponzoři,
už je to dávno, co jsme Vám napsaly. Doufáme, že jste zdraví Vy i Vaše rodiny. A doufáme, že rok 2023 pro Vás bude skvělý. My se máme moc hezky. 
Od začátku zimy jsme mimo Spiti. Dva měsíce (listopad a prosinec) jsme strávily v Bodhgayi na učení našeho kořenového guru a také Jeho Svatosti dalajlamy. Jsme vděčné, že jsme se mohly zúčastnit. Na konci prosince se ale stala věc, která nás všechny zasáhla. Jeden z našich nejvyšších guru zemřel, byly jsme z toho velmi smutné.
Potom jsme se přesunuly do Varanasi, kde jsme byly až do konce března. 
Co se týče našich studií, téměř jsme dokončily studium mandaly a nyní se vracíme ke studiu buddhistické filozofie, která nám už po těch pár měsících chyběla. Všichni mají radost.
Máme nového Khenpa (učitele) a je docela zajímavé učit se zase od nového člověka. Je mu teprve 36, pochází ze Spiti jako my a je velmi zkušený. Učí nás angličtinu, sám ji pár let studoval v USA . Nyní je tlumočníkem a také vyučuje místní i cizince.

Letos máme jen jednu novou členku, je to 7letá holčička a zároveň nejmladší z ženského kláštera. Jelikož je nejmladší, všichni ji hodně tulí.

Jsme vděčné za nový generátor, díky kterému můžeme být v klášteře, i když je zima a špatné počasí. Posíláme Vám i pár fotek.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter