Jak pomáhají Lékaři ProTibet ve Spiti?

Jak pomáhají Lékaři ProTibet ve Spiti?
Projekt Lékaři ProTibet funguje již dlouhá léta. Prostřednictvím darů na náš transparentní účet, darovacího portálu darujme.cz a také prodejem dárkových certifikátů pravidelně podporujeme zdravotní péči našich Tibeťanů. Jedním ze zásadních problémů je žloutenka. Virové onemocnění, při němž lidé trpí nevolností, únavou a bolestí kloubů se může dostat do chronické fáze, která může skončit až smrtí. A to nechceme! Jsme moc rádi, že jste na tom stejně a přispíváte Tibeťanům na léčení. Níže přikládáme poděkování a report ze Spiti. Děkujeme Vám.

Vážení dárci,

dovolte nám poděkovat za Vaši štědrou pomoc klášterům ve Spiti. Každý den se za Vás modlíme a jsme neskonale vděční.

Jedním z hlavních témat zdravotní péče u nás ve Spiti je žloutenka. Postihuje děti, dospělé i staré lidi a projevuje se velkou únavou, nechutenstvím, zvracením, často mají lidé příznaky jako při chřipce. U některých lidí pak nemoc přechází do chronické fáze, která může končit až smrtí. Vaše podpora nám pomáhá tomu předcházet a úspěšně léčit nemocné mnichy, děti i další potřebné.

Díky Vaší štědré podpoře jsme se mohli postarat o 2 mnichy se žloutenkou – Gatuk Chhopel a Sonam Angdue, 1 mnišku se žloutenkou – Sonam Dolma a 3 nemocné muže z údolí Spiti – Lote Chhopel, Sohan Singh a pan Kesang. Každý z nich obdržel 30 000 rupií, což pokryje nákup léků (léky na 1 den stojí 60 rupií – 1 rok 21 900 rupií a zbylých 8 100 rupií pokrývá návštěvy u lékaře).

Vaše dary obrovsky pomohly i mnišce Chhering Lhamo a mnichovi jménem Lhusang Tanduo. Oba trpěli migrénami a dlouhodobou bolestí hlavy. Oba se začali léčit v Max nemocnici v Dehradunu a máme velkou radost, že mniška Chhering je již v pořádku a bez obtíží. Lhusang stále pravidelně dochází do nemocnice, ale věříme, že i on bude brzy v pořádku. Vaše pomoc pro ně znamená návrat do života, mockrát Vám děkujeme.

Jménem všech mnichů, mnišek a vesničanů ze Spiti Vám děkujeme. Jsme hluboce vděční a každý den se modlíme za Vaše zdraví a šťastný život. Prosím vězte, že bez Vaší pomoci by naše životy byly mnohem těžší. Kláštery by nemohly fungovat jako dnes. Děkujeme Vám.

Lama Pema Samdup

Ředitel Spiti Sakya klášterů

Mnich Lhusang Tanduo před nemocnicí v Dehradunu

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter