INDIE DEN 7☀️

INDIE DEN 7☀️

Dnes vydatný spánek, huraaa. Ne, že by se chtělo vstávat, ale poprvé ve Spiti jsme fakt spali.

Ráno jsme akorát pobalili batoh a už na nás troubili Tenzinové z Ki. Starší Tenzin je chodící hyperaktivní slunce. Všichni si z něj dělají srandu, protože opravdu minutu neposedí, ale má ten největší, nejupřímnější a nejsrdečnější úsměv na světě. Mladší Tenzin je úžasný a neskutečně schopný, laskavý mladý mnich, bez kterého bychom to tu měli o moc těžší.

V Ki byl dnes slavnostní den a chamové tance. Sjely se tedy samozřejmě celé vesnice, Klášter byl narvaný k prasknutí. Tolik Julley (ahoj) jsme ze sebe snad nikdy nevypustili😀. Už po cestě do kláštera jsme nabrali pár starých mnišek. Měli přes 90 a plánovaly dojít pěšky. V 90ti, do toho kopce. Úžasné! Jestli se dožiju, chci na tom být jako tihle mnišky😀.

S našim neuvěřitelným štěstím jsme potkali tři Rinpočhe. Prvně nás přijal Lochen Tulku Rinpočhe, s ním máme ještě zítra audienci. To byl velký, hluboký zážitek. Člověk nemusí být buddhista, ale přítomnost takové osobnosti opravdu cítí. Velká pocta. Pak jsme vypili čaj s jeho učitelem, Ngari Tulku Tenzin Lekshed Rinpočhem, měli jsme možnost si i krátce s překladem popovídat. Další mega zážitek, vůbec nám nešly držet slzy. A na chamech jsme ještě seděli kousek od Loling Khensur Dakyab Tulku Tokden Rinpočheho. Takový blessing v jednom dopoledni🙏🙏.

Chamy byly krásné, silné, pro mnichy, kteří tancují je to velká pocta. Nakonec rituálně spálili negativní emoce, nemoci a negativní karmu. Bylo zajímavé pozorovat vesničany, jak leží jeden vedle druhého a doufají, že se jich dotkne roucho. Mniši přes ně překračovali celou cestu.

Rádi bychom napsali, že jsme si ohromně užili celý program, ale lhát se nemá, žejo. Po obědě začal kulturní program a upřímně, netušíme, kolik žen a dívek žije ve Spiti, ale rozhodně tam byly úplně všechny. Všechny tančily ten stejný tanec, popřípadě zpívaly stejné písně. Zprvu to bylo moc hezké, zajímavé, po čtyřech hodinách jsme využili čas a rytmus k meditaci a pak už čistá lobotomie😀.

Zážitky s toaletama, na kterých se vyřádila celá vesnice snad nebudeme popisovat😀, ovšem stálo to za to😀. Spoustu věcí si člověk musí nechat na rozumnější záchod, že😀. No a když večer zjistí, že na rozumnějším záchodě neteče voda… To jsou ta očekávání😉😀 Kolik zklamání z nich plyne😀.

No, krásný a veselý den v Ki je za námi. Voda už teče, všichni jsou sice unavení, ale šťastní. Tady to snad ani jinak nejde. Tolik surového dobra všude kolem🙏❤️. Děkujeme!

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter