INDIE DEN 28☀️

INDIE DEN 28☀️

Bacil vyhrál. Jana lehla, Nitin lehl, Martin byl nemocný poslední dva dny, dnes už je lepší. Já držím😀. Mě je takové vedro, že bacily uvařím ve vlastní šťávě🤦‍♀️😀.

V pracovním nasazení tedy dnes 50% týmu. Začínáme v THF Rajpur. Je to stejně úžasné místo jako Šťastné údolí v Mussoorie. Pan ředitel je neskutečně milý, všichni učitelé zapálení a děti ohromně šikovné. Byli jsme se podívat v umělecké dílně a vyrábí tam překrásné věci. Rozdali jsme dopisy, všechny vyfotili, pozjišťovali, co je u nich nového a přesunuli se do THF v Dekyilingu.

To je menší škola pro asi 200 dětí. Ohromně sympatické je, že tam dohromady studují děti i mniši. Jeden z mníšků je bubeník ve školní kapele, další dva tančí ve školním souboru. I do kroužků chodí všichni společně🙏. V celém THF mě nepřestává fascinovat to neskutečné nadšení veškerého personálu. Učitelé, knihovníci, sestřičky, maminky v hostelech. Jedna mamka se tu stará o nás. Tu lásku cítíte úplně ve všem. V jídle, které vaří, v tom, jak se chodí ptát našich marodů, zda něco nepotřebují… Anděl🙏. Velká poklona všem zaměstnancům THF.

Odpoledne jsme zašli za mniškama v Sakya nunnery v Dekyilingu. Další andělé🙏. Holky nám ukázaly krásný chrám, měly obrovskou radost z dopisů a zase nám připomněly, jak jsme rádi, že všichni společně podporujeme kláštery. Den jsme zakončili v tradiční korálkárně, která zaměstnává mladé a zdravotně znevýhodněné Tibeťany. Každou perličku dělají ručně 10-20 minut. Úžasné je pozorovat. Ta trpělivost… Jejich krásné výtvory máme na eshopu, můžete se podívat.

Dnešek byl poslední takový hodně pracovní. Zítra už jen zajdem do školky, posbíráme dopisy, jdeme na poslední schůzky, rozloučíme se s THF a milionem opic, co tu s námi žijí a jedem.

Věříme, že marodům bude lépe🙏. Já jdu pod studenou sprchu, která pomůže tak na 2 minuty😀. Vzpomínám, jak jsem si stěžovala, že je mi zima. Zlaaaaatá zima😀. V zimě nejsou komáři. S láskou vzpomínám na blechy v Ladakhu🙏😀.

Hezký večer a dobrou noc🌙.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter