INDIE DEN 26☀️

INDIE DEN 26☀️

Šťastný Den Nezávislosti Indie!
Už od našeho příjezdu do Mussoorie se to tu hemží vlajkami připravenými na dnešní oslavy. A ty začly hned ráno. Studenti a učitelé si připravili dvouhodinový program plný písniček a tanců, jsou ty naše děti fakt šikovné! Seděli jsme v sále úplně nahoře s panem ředitelem a chvílemi se cítili jak pyšní rodiče na besídce😀.

Naprostým vrcholem akce ale byl náš Nitin. Moc tu o něm nepíšeme, ale celý měsíc nám pomáhá. Nitin je učitel tance a přestože jsme ho stokrát hecovali, ať nám ukáže své umění, dočkali jsme se až dnes. A rovnou před plným sálem😀. Zatančil klasický indický tanec a sál burácel jako by tam byl Michael Jackson. Především holky byly NADŠENÉ! Nakonec ještě promluvil pan ředitel. Oslovuje studenty: “My dear children” – moje drahé děti a přesně takový pocit z něj máme. Velký táta, který se tu stará o svých 1500 ratolestí. Krásné, dojemné. Opět🙏😀.

Po společném obědě s vedením THF jsme ještě probrali, kde potřebují podpořit. Chceme se zaměřit na kvalitní výživu pro děti a také na podporu navazujícího studia. Studenti mají každý rok lepší výsledky, jsou chytří a ohromně pracovití, ale nemají na vysokou. THF zvládá s obecných peněz pokrýt jen pár. To je velká škoda. Věříme, že s tím společně něco uděláme🙏.

Špatná zpráva je, že jsme dosáhly maximální kapacity schopnosti sníst indické jídlo. Všechny ty panýry, masaly a omáčky jsou výborné, milujeme je. Ale chce to pauzu😀. A dochází nám slivovice. Dobrá zpráva je, že jsme se dnes skamarádily s opicemi. Věřím, že výměnou za jabko mě třeba nevzbudí v 6 ráno, jako to zatím dělají každý den. Ano, víme, neměly bychom krmit divoká zvířata, ale kdybyste tu maminu opici s třema divochama, co jí absolutně nedají pokoj viděli… Holky sobě přece🙏😀.

Dobrou noc🌙.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter