INDIE DEN 25☀️

INDIE DEN 25☀️

Ráno opět hluk. Už neočekávám ani tajfun, ani děla😀. Opičí gang má svoje ranní kardio na naší střeše. Hned po snídani jsme potkali 27 nových dětiček do Adopce ProTibet. Byly kouzelné. Trochu se styděly, ale po chvilce už jsme byli kamarádi. Budeme se snažit je co nejrychleji dát na web, ať si najdou dárce🙏.

Pak jsme se přesunuli do Domova pro staříky, který je hned vedle školy. Takové krásné překvapení. Všichni staříci, kteří můžou chodit nás nastoupení čekali s khatakama. Odjakživa mám v srdci takové měkčí místo pro staré lidi. A tihle mi ho teda rozmělnili úplně🙏😀.

Většina z nich neumí psát, nezná své příjmení a vůbec nic nevlastní, ale nic z toho není důležité. Jsou neskutečně laskaví, vděční a usměvaví. Sami moc energie nemají, ale když Vám podají ruku, je to jako připojit se na nabíječku.

Děda Gyalpo má 98 let a pořád se o sebe zvládá starat. Děda Dharpo nám pyšně ukazoval čepici, co dostal od svého dárce. Babička Kalsang a děda Anye se na sebe usmívají, jako by spolu chodili dva měsíce, přitom jsou manželé celý život. Děda Dhargyal a babička Kalsang se vzali před několika lety tady v Domově a to, jak se děda o svou nemocnou ženu stará nás rozbrečelo jak želvy. A babičku Lhakpu s dědou Kalsangem pasujeme na nejsympatičtější pár, co jsme tu kdy viděli. Ukázali nám pokojíček, fotky z mládí, objímali se, smáli… Tady člověk fyzické projevy lásky vůbec nepotká. Páry se nedrží za ruku, neobjímají se… A tihle dva se toho vůbec nebáli🙏❤️.

Samozřejmě, že ta návštěva nebyla jen veselá. Potkali jsme i hodně nemocné dědečky, kteří nemají nikoho a nic.

Děkujeme všem, co podporují naše staříčky. Vězte, že se za Vás každý den modlí🙏.

Opět silný den. Krásný, smutný i veselý. Celý večer jsme ještě zpracovávaly fotky a poznámky. Dneska skoro celý den prší. To se bude spát🙏😍.

Tak hezký večer a dobrou noc🌙.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter