INDIE DEN 24☀️

INDIE DEN 24☀️

Ráno nás vzbudil šílený hluk. Odhrnuju závěs s očekáváním tajfunu za okny, ale vidím opičí partu, hrát na honěnou na vedlejší střeše😀. Program v THF je nalinkovaný na minuty. Na školním nádvoří nás přivítali všichni učitelé, zaměstnanci a hlavně stovky dětí. Bylo to překrásné, děti hrály na hudební nástroje, zpívaly tibetskou i indickou hymnu, takovou slavnost jsme vůbec nečekali. Už víte, jaké jsme cítě, opět to bylo tak dojemné.

Následovala tour po učebnách, laboratořích, hostelech, ošetřovně i zubařské ordinaci a řeknu Vám, že jsem naprosto unešená z několika věcí.
• Level vzdělávání tady je na vysoké úrovni. Vybavení laboratoří, učeben, vůbec jak často se učí praktickými pokusy a úkoly. Kolik mají pomůcek, že se tady učí jak tradiční, tak moderní předměty, že se je učí do hloubky…
• Bavili jsme se s 4-5ti letými dětmi. Anglicky. Děti v tomhle věku umí psát a počítat. Nádherně malují. Obrázky domečků, zvířat, rostlin.. Ne čmáranice. Úžasné.
• 75% zaměstnanců tady jsou bývalí studenti. Nikdy jsem se nesetkala s takovým zapálením. Nadšeně nám všechno ukazovali, nejen učitelé, ale i maminky v hostelech, knihovník, ředitel, no všichni.
• Místní pan zubař. Je mu 32, je sirotek a do THF přišel jako osmiletý chlapec. Po škole získal podporu od dárců na studium na VŠ. Dokončil medicínu, rok sbíral zkušenosti v Dillí a vrátil se zpět do THF, kde opravuje zuby celému okolí. Díky radiovisiografu, který jsme pořídili z Vaší podpory, kvalitně, rychleji a bezpečněji opravil zuby už 351 lidem. Kvůli lidem jako je on se věnujeme podpoře studentů i po ukončení studia v THF. Úžasný člověk a nejnadšenější zubař, co jsme kdy viděli🙏.

Jmenuje se to tady Šťastné údolí a lepší název si neumíme představit. Úplně to tu svítí dobrou náladou, laskavostí, no prostě úžasné místo a úžasní lidé🙏. Děkujeme všem, co THF podporují❤️.

Večer jsme si řekli, že vyrazíme na večeři do města. Ono, když je člověk pořád v klášterech nebo u nomádů, skoro zapomene, že je v šílené Indii😀. Tak děkujeme za dnešní připomenutí😀. Cestu zpět do THF řadím mezi další dobrodružství. Triliarda aut, motorek, soutěž, kdo nejdýl a nejhlasitěji troubí, smrad, horko, pneumatiky aut 3 cm od Vašich nohou. Tady to opravdu nelze vnímat neutrálně, buď se zamilujete nebo Vás čeká výlet do Bohnic🙏😀. Incredible India.

Zase to dneska bylo náročné, ale úžasné. Dobrou noc🌙.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter