INDIE DEN 18☀️

INDIE DEN 18☀️

Tak moc jsem si před cestou do Indie přála třeba jen koutkem oka zahlédnout Jeho Svatost dalajlamu, až se mi to dneska splnilo🙏. A mnohem lépe než jsem si zvládla přát🙏.

Budíček byl v 5 ráno, velmi nepříjemné😀. Dorazili jsme do Choglamsaru, kde v TCV škole byli snad všichni Tibeťané, kteří žijí v Ladakhu. Všechno krásně vyzdobené, lidé v tradičním tibetském oblečení. Tady ten Tibet opravdu žije. Po dnešku o zachování jejich kultury nemám strach.

Je neskutečné, jaká láska k Jeho Svatosti byla všude cítit. Už když přicházel, to se fakt nedá popsat a je to ohromně dojemné. Přála bych Vám koukat do očí našeho Tenzina, když má před sebou Jeho Svatost. Krásné a silné to bylo. Děti i dospělí si připravili krásné taneční vystoupení, Tibetan style má větší ráz než Spiti😀. Promluvil CRO, moc nás potěšilo, že zmínil i MOST, tedy Vaši pomoc chudým rodinám a seniorům a pak už přišel na řadu Jeho Svatost dalajlama.

Jeho příběh jsem slyšela mockrát a mohla bych ještě stokrát. Když popisoval svůj útěk z Tibetu a před ním seděli staříčci, kteří utíkali s ním…. No opět to bylo emocionálně náročné. Ale krásné.

Letmě jsme se pozdravili s našimi staříčky, moc se na ně zítra těšíme. Dostat se z této akce nebylo vůbec jednoduché, navíc tady se na nějaké “sdovolením” v buse fakt nehraje, tady vítězí čistá síla😀. Nakonec se ale povedlo, i kafíčko bylo a zatímco se půlka týmu vydala trochu dohnat to brzké vstávání, druhá půlka šla prát oblečení. Tu neskutečnou špínu bych Vám taky přála vidět🤦‍♀️😀. Po chvíli se přidal asi sedmiletý mníšek. Roztomilost level milion.

Den jsme zakončili na večeři u našeho drahého přítele Karmaly. To je taky neskutečný člověk. Učí tibetštinu v TCV a navíc zaštiťuje zimní nomádskou školu. Má 4 úžasné, chytré dcery, kterým jsme pomáhali při studiu. Cítili jsme se u nich jako doma a večeře byla jak z jiného vesmíru.

Další krásný, silný den. Děkujeme, děkujeme, děkujeme🙏.

Jednoho na zdravé zažívání a dobrou noc🌙.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter