Rinpoche v Olomouci a dvě indická manga

Rinpoche v Olomouci a dvě indická manga

Dvě indická manga na cestách

Již 18 let podporujeme klášterní školu pro dívky ve Spiti. Od této doby datujeme silné vazby mezi Sapan Foundation. Náš přítel a hlavní místní koordinátor Pema Samdup je velmi schopný mnich, který dokáže řídit a koordinovat velmi rozsáhlou správu institucí a aktivit ve Spiti, Dehradunu a Jueri, které patří právě pod „křídla“ Rinpocheho.

MOST ProTibet patří mezi významné podporovatele Sapan Foundation. Jsme velmi rádi, že Rinpoche přijal pozvání do ČR a my měli možnost se setkat osobně v Buddhistickém centru Gotama v Olomouci.

Částkou 5 553 963,- jsme od roku 2006 podpořili život a studium mnichů, mnišek a klášterů, včetně stavby klášterní školy Kowang pro mnišky. Jsme velmi vděční, že můžeme být součástí této laskavé spolupráce plné přátelství.

Rinpoche vyjádřil všem dárcům hluboké poděkování za mnohaletou podporu klášterů v Kaze, Spiti a Manali. Vyjádřil vděčnost vůči našemu zájmu o blaho komunit mnichů a mnišek. Rinpoche je opravdu vznešená bytost oplývající neuvěřitelnými kvalitami jemnosti, moudrosti, přístupnosti, laskavosti a lehkosti. 

Velmi dojemné bylo i setkání s přáteli Pemou a Sonam Tsering Rinpochem, žijícím v Praze, původem ze Spiti. Měli jsme možnost pohovořit o motivaci naší činnosti a o podpoře, kterou potřebují obě strany.

Neuvěřitelným momentem bylo, když náš přítel Pema Samdup vytáhl z  brašny dvě indická voňavá manga, která s ním cestovala z Asie do Olomouce několik týdnů. 

Děkujeme za tyto krásné okamžiky!

Jeho Eminence Ngor Khangsar Rinpoche

byl ve věku sedmi let rozpoznán jako reinkarnace 73. Ngawang Khyentse Thuptena Nyingpo Rinpočheho Jeho Svatostí Kyabgon Gongma Trichenem Rinpochem (41. Sakya Trizin) a stal se držitelem trůnu Khangsar Labrang, jedné ze čtyř tradičních škol Sakya.

Rinpoche obdržel mnoho učení a zmocnění od různých učitelů, včetně Lamdre a Hevajra Tantry. Jeho Eminence je mistrem buddhistických filozofií a rituálů školy Sakya a momentálně studuje buddhistické tantrické nauky, přednáší Madhyamiku, Pramanu a Abhidharmu. Rinpoche rovněž dohlíží na duchovní a vzdělávací rozvoj mnichů a mnišek v klášterech ve Spiti a E-wam Shedrub Choekhorling Shedra v Manali, a nově založil retreat centrum v Jueri poblíž Kinnauru. Jeho Eminence je okouzlující, výřečný, snadno přístupný a vyznačuje se neobyčejnou ctností, hlubokou moudrostí, znalostmi a soucitem.

Zdroj: https://1url.cz/rr7YL

 

Oka mžiky z Dewachenu

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter