Tsewang Gyalpo

9 let, Klášterní škola Ki – údolí Spiti

„Tashi Delek,

jmenuji se Tsewang Gyalpo a narodil jsem se 7.8.2014 ve vesnici Rangrik v údolí Spiti. Oba moji rodiče jsou farmáři a pěstují zeleninu. Mám jednoho staršího a jednoho mladšího bratra.

Do kláštera jsem přišel v roce 2022 a chodím teď do 3. třídy. Ve škole mne baví, když učitel mluví o prostředí, kde žijeme, o přírodě a horách. Chtěl bych studovat, až bych byl velmi vzdělaný a vážený mnich. Občas se tak rozdovádím, že jsem velmi hlasitý a někdy i drzý. Moc rád se směji. Všechny kluky přehluším!

Můj nejoblíbenější sport je volejbal a kriket. Rád koukám i na televizi, když můžeme sledovat pohádky v sobotu večer a v neděli. Těším se vždycky na večeři, jestli z kuchyně přinesou masové momo, to mám pak velikou radost!“

Tsewang Gyalpo již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Tsewang Gyalpo

Klášterní škola Ki – údolí Spiti

Klášterní škola Ki – údolí Spiti

Monumentální klášter Ki leží ve výšce 4 166 m n. m. nad řekou Spiti v oblasti Himáčal Pradéš. Je to nejúchvatnější skvost v údolí Spiti díky svému uspořádání na skalnatém kopci. Podporujeme jej od roku 2008.

Další Mniši jako Tsewang Gyalpo

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter