Tenzin Yangkyi

Tenzin Yangkyi

10 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Yangkyi. Narodila jsem se 1.12.2013 ve městě Puruwala v Himáčal Pradéši v Indii. Mí rodiče jsou Tibeťané, tatínek se jmenuje Dawa, to znamená měsíc. Maminka se jmenuje Tenzin Palmo. Kromě rodičů mám ještě tři sourozence, jsem prostřední z nich. Maminka s tatínkem pletou svetry a z jejich prodeje živí celou rodinu. Maminka má v bříšku ještě dvě miminka.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od března 2020. Bylo mi sedm let, když jsem nastoupila do první třídy. Studuje tu i moje starší sestra, chodí do 6. třídy. Žijeme spolu v domečku č. 5. Máme náhradní maminku, která se o nás stará, vaří a pere, pomáhá nám s úkoly.

Mám ráda zelenou barvu a nejraději nosím zelené sukně! Z jídel mi chutnají smažené nudle a plněné taštičky momo.

Až vyrostu, chtěla bych být doktorkou. (smích) Všichni říkají, že je dobré být doktorem, taky to zkusím.“

Tenzin Yangkyi již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Tenzin Yangkyi

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Tenzin Yangkyi

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter