Tenzin Tsomo

Tenzin Tsomo

13 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

„Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Tsomo a narodila jsem se 4. května 2009 v Dillí. Moji rodiče nyní žijí ve městě Puruwala, nemám žádné sourozence.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od března 2021 a jsem tady moc šťastná. Ve volném čase nejraději pobíhám venku s kamarády a hraju nejrůznější hry. Zúčastnila jsem se i několika mimoškolních aktivit – turnajů v basketbalu a fotbalu. Také mě baví něco vytvářet a stříhat z papíru. Moje náhradní maminka říká, že mám talent i na tanec. Ráda poslouchám tibetskou a bhútánskou hudbu. V televizi se nejraději dívám na Marvel HQ a moje oblíbená postavička je Pokémon. Ráda čtu komiksy anebo se toulám venku s kamarády. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Tenzin Woizay.

Ve škole mi to jde dobře, nejvíce mě baví společenské vědy a tibetština. Až vyrostu, chtěla bych být astronautkou a učitelkou. Miluju žlutou barvu a z jídla si nejvíce pochutnám na taštičkách momo a tibetské polévce thukpě.“

Variabilní symbol 1219836

Místo, kde pomáháme Tenzin Tsomo

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Tenzin Tsomo

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter