Tenzin Tsezom

Tenzin Tsezom

10 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

„Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Tsezom a narodila jsem se 5. listopadu 2012 ve městě Noida v Utar Pradéši. Tatínek se jmenuje Thupten a živí se drobným podnikáním, maminka Kunga Dolma je v domácnosti. Žijí spolu v Tibetské kolonii Dekyiling, kromě mě nemají žádné další děti.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od dubna 2019 a našla jsem si tady hodně kamarádů. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Tenzin Chonjom, která bydlí v Domečku č. 6, já bydlím v č. 7. Rády spolu skáčeme a hrajeme basketbal. Moc mě baví pomáhat své náhradní mamince se všemi domácími pracemi, peču s ní chleba, uklízím a také ráda pomáhám ostatním dětem se vším, co potřebují.“

Variabilní symbol 1219435

Místo, kde pomáháme Tenzin Tsezom

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Tenzin Tsezom

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter