Tenzin Rigsang B

Tenzin Rigsang B

7 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Rigsang a narodil jsem se 14. října 2016 v Chandigarhu v Indii. Můj otec je bez práce a moje maminka je zdravotní sestra. Náš domov je v Chandigarhu, ale její práce ji často odvádí pryč.

Do vesničky Tibetan Homes Foundation a do školy jsem nastoupil v roce 2023. Brzy jsem se tady začal cítit dobře. Mám rád kamarády a snadno si najdeme zábavu s ostatními. Rád trávím čas venku, hraju basketbal a závodím s ostatními dětmi. 

Můj největší koníček je kreslení. Miluji to. Rád tvořím vlastní obrazy a kresby. Moje oblíbená barva je oranžová, protože z ní vyzařuje radost. Mým tajným snem je stát se malířem a sdílet své obrazy se světem, dělat jej barevnějším.

Co se týče jídla, nemohu odolat knedlíčkům momo, které mi připomínají domov. Můj nejoblíbenější předmětem ve škole je angličtina, protože se díky ní jednou domluvím s každým. Mám tady školu moc rád, protože učitelé jsou na nás milí.“

Cesta Tenzina je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohl směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište jeho příběh.

Tenzin Rigsang B již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Tenzin Rigsang B

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Tenzin Rigsang B

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter