Tenzin Phentok

Tenzin Phentok

9 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

“Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Phentok a narodila jsem se 16. listopadu 2013 v Bomdile. Maminka má obchod s potravinami, tatínek pracuje v armádě. S rodiči v Bomdile žije ještě můj mladší bráška.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od března 2022 a našla jsem si tady spoustu kamarádů. Moc ráda skáču a hraju basketbal. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Tenzin Norzin. Moje náhradní maminka říká, že jsem hodně laskavá a poslušná. Ve volném čase si také ráda přečtu nějakou knížku, nejvíce mě baví tibetské příběhy! Moje nejoblíbenější pohádková postava je Elza a v televizi ráda sleduju „Henry show“. Mám ráda červenou barvu a k jídlu si nejraději dám tibetský chléb. Můj nejoblíbenější předmět je hudební výchova a nejlepší učitel je učitel hudby Lobsang Tashi.“

Variabilní symbol 1219953

Místo, kde pomáháme Tenzin Phentok

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Tenzin Phentok

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter