Tenzin Nyima

Tenzin Nyima

49 let, Domov pro tibetské seniory – THF, Mussoorie

“Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Nyima, narodil jsem se v roce 1974 v Mustangu v Nepálu.

V Tibetan Homes Foundation v Masuri mě přijali kvůli mým psychickým potížím do „invalidní sekce“. Po letech jsem nastoupil do odborné sekce, která se věnovala výrobě svící. Tam jsem dlouho pomáhal. Potom jsem však začal slábnout, protože mám nemoc z nedostatku vitamínu A nazývanou „noční slepota“, proto jsem požádal o přijetí do Domova pro seniory. Našel jsem si zde přátele a jsem rád, že mezi nimi mám své místo.“

Variabilní symbol 12394338

Místo, kde pomáháme Tenzin Nyima

Domov pro tibetské seniory – THF, Mussoorie

Domov pro tibetské seniory – THF, Mussoorie

Tibetská exilová vesnice v Mussoorie u města Dehradun podporuje také důstojnou kvalitu života tibetských seniorů, kteří uprchli v 60-tých letech spolu s J. S. Dalajlamou.

Další Staří Tibeťané jako Tenzin Nyima

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter