Tenzin Nyenlek

9 let, Klášterní škola Ki – údolí Spiti

„Tashi Delek,

jak se máte? Mně říkají Tenzin. Narodil jsem se 4.9.2014. Do kláštera Ki jsem přišel v roce 2022 a už chodím do 3 třídy! Maminku a tatínka mám v nedaleké vesnici Rangrik tady v údolí Spiti. Jsou farmáři a tvrdě pracují, aby v krátkém teplém období vypěstovali co nejvíce zeleniny. Mám jednoho brášku a jednu sestřičku.

Ve škole mě baví hindština, ale mám obecně problém správně vyslovit slova. Takže se dost stydím mluvit. Musím hodně trénovat. Ostatní jsou na mne ale moc hodní a nesmějí se mi a naopak se o mne starají. Mám hodně kamarádů.

Až budu velký, chtěl bych být Rinpočhe. Chtěl bych učit dharmu a žehnat lidem.

S klukama rád hraji míčové hry – nejoblíbenější je fotbal, basketbal a volejbal.

Na jídlo si dám nejradši paranthu, tu dělávala maminka doma na snídani.“

Tenzin Nyenlek již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Tenzin Nyenlek

Klášterní škola Ki – údolí Spiti

Klášterní škola Ki – údolí Spiti

Monumentální klášter Ki leží ve výšce 4 166 m n. m. nad řekou Spiti v oblasti Himáčal Pradéš. Je to nejúchvatnější skvost v údolí Spiti díky svému uspořádání na skalnatém kopci. Podporujeme jej od roku 2008.

Další Mniši jako Tenzin Nyenlek

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter