Tenzin Lhamo

Tenzin Lhamo

8 let, Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Lhamo a ráda bych ti něco o sobě pověděla. Narodila jsem se 18. listopadu v Gellingu, malé vesničce v krásném Arunáčalpradéši v Indii. 

Škola byla od našeho domu daleko a nebylo možné jí navštěvovat. Když jsem se dostala v březnu 2024 do školy TCV Gopalpur, byla jsem tak nadšená. Poznávám tady spoustu laskavých lidí a učím se hodně nových věcí! Mám starší sestru, která tady taky žije.

Jsem obyčejná holka, moc mě baví všechny domácí práce. Moje maminka je v domácnosti, je hodná a starala se o nás, zatímco můj táta odjížděl daleko za prací. Oba rodiče jsou hrdí na to, že jsem teď ve škole a učím se!

Moc ráda mám brambory a tibetský chléb. Je to syté a když to jím, tak mi to připomíná domov. Moje oblíbená barva je červená. Své volné chvíle trávím se svými kamarády na hřišti, kde si rádi povídáme.

Můj oblíbený předmět ve škole je angličtina. Rozumím jí dobře, protože ráda sleduji kreslené filmy s anglickými titulky. Můj sen je stát se učitelkou angličtiny a moc doufám, že se mi to jednou podaří! „

Cesta Tenzin je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohla směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište její příběh.

 

Variabilní symbol 11712101

Místo, kde pomáháme Tenzin Lhamo

Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

TCV je největší síť exilových vesniček pro tibetské děti po celé Indii. Kromě moderní výuky zajišťují i ubytování a uchovávání kulturní identity tibetských dětí.

Další Tibetské děti jako Tenzin Lhamo

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter