Tenzin Lhakyi

Tenzin Lhakyi

6 let, Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Tenzin Lhakyi a narodila jsem se 9.1 2018. Mám jednu starší sestru Tenzin. Máme úžasné rodiče. I když je to těžké, vždy se snaží, abychom byli šťastní. Živí se jako sezónní prodejci, ale výdělek je příliš malý, než aby nás mohli uživit a zajistit nám vzdělání.

V Dětské vesničce v TCV Gopalpur máme se sestrou od března 2024 nový domov. Je to tu úplně skvělé, plné kamarádů a hodných lidí. Nejlepší kamarádkou je pro mě Kunkyi. Hrajeme spolu každý den a je to fakt zábava!

Ve škole se mi moc líbí. Učitelé jsou hodní a všichni spolužáci jsou milí. Učím se spoustu nových věcí. Můj nejoblíbenější předmět je tibetština. Je to trochu těžké, ale líbí se mi to. Chci se naučit hodně jazyků!

Když vyrostu, chci být zdravotní sestrou. Chci pomáhat lidem a dělat je šťastnými. Můjí nejoblíbenější pochoutkou je rýže s Dal.“

Cesta Tenzin je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohla směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište její příběh.

Tenzin Lhakyi již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Tenzin Lhakyi

Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

TCV je největší síť exilových vesniček pro tibetské děti po celé Indii. Kromě moderní výuky zajišťují i ubytování a uchovávání kulturní identity tibetských dětí.

Další Tibetské děti jako Tenzin Lhakyi

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter