Stanzin Zumchung

7 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

“Tashi Delek, 

jmenuji se Stanzin Zumchung a narodila jsem se 24. února 2016 v údolí Zanskar v Ladaku. Tatínek se živí drobným podnikáním, maminka je v domácnosti.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Přišla jsem tady v březnu 2022. Bydlím v domku č. 10 a moje náhradní maminka se mnou mluví v hindštině, protože neumím mluvit ani psát tibetsky. Proto také chodím do speciální třídy, kde se to všechno brzo naučím. Moc ráda maluju a zpívám! Zatím se ještě trošku stydím, takže mám jen pár kamarádů. Volný čas trávím nejraději sama nebo s mojí nejlepší kamarádkou Mingyur Choeying, se kterou si hrajeme v dětské kuchyňce na kuchařky a taky spolu jezdíme na kole.“

Variabilní symbol 12110019

Místo, kde pomáháme Stanzin Zumchung

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Stanzin Zumchung

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter