Sange Dolma

Sange Dolma

7 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

“Tashi Delek, 

jmenuji se Sange Dolma a narodila jsem se 17. února 2016 ve vesnici Tuting. Tatínek pracuje v armádě a maminka je doma s mou 4-letou sestřičkou.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Přišla jsem tu v březnu 2022. Mám tady hodně kamarádů, se kterými si ráda hraju. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Kunga Palmo. Nejraději skáču a také mě baví malování. Moje náhradní maminka říká, že mám na malování velký talent a také že jsem hodně zodpovědná. Ve škole mi to jde a baví mě poslouchat všechno, co nám naši učitelé vykládají. Jednou bych se taky chtěla stát učitelkou. Moje nejoblíbenější pohádkové postavy jsou Popelka a mořská panna. Mám ráda žlutou barvu a z jídla si nejvíce pochutnám na rýži s čočkou.“

Variabilní symbol 1219968

Místo, kde pomáháme Sange Dolma

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Sange Dolma

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter