Raksha Devi

Raksha Devi

12 let, Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi delek,

jsem Raksha Devi a ráda bych ti pověděla něco o sobě. Narodila jsem se 3. srpna 2011 ve vesnici Suja, která je obklopena nádhernými horami. Moje životní cesta byla plná výzev. Nejdříve mi zemřel tatínek, což nás s maminkou velmi zasáhlo. Potom se za nějaký čas matka znovu vdala. 

Neměli jsme dost peněz, proto jsme požádali dětskou vesničku TCV o mé přijetí. Nastoupila jsem tady v březnu 2024 a čekají mě poslední 4 roky základního studia, než dokončím 12. třídu.

Miluji učení, dodává mi sílu v těžkých časech. Mám velkou vášeň pro tibetštinu, je to můj oblíbený předmět ve škole. Moje kulturní dědictví má pro mě obrovský význam. Kromě učení si čtu ráda knihy, protože mi přináší radost a únik do jiných světů.

Můj největší sen je stát se lékařkou a pomáhat ostatním změnit své životy. I když mám v životě různé překážky, zůstává toto moje odhodlání neporušené. Moje oblíbená barva je černá, protože symbolizuje mou sílu a moje oblíbené jídlo jsou knedlíčky momo, protože mi připomínají domov.“

Na cestě za Rakshinými sny by vaše podpora znamenala mnoho. Vaše pomoc by jí nejen pomohla vzdělávat se, ale také by jí dala naději na lepší budoucnost. Děkujeme vám, že jste dočetli její příběh. Vaše podpora může změnit životy.

 

Raksha Devi již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Raksha Devi

Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Children Village SOS vesnička – Tibetské děti

TCV je největší síť exilových vesniček pro tibetské děti po celé Indii. Kromě moderní výuky zajišťují i ubytování a uchovávání kulturní identity tibetských dětí.

Další Tibetské děti jako Raksha Devi

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter