Passang Tsonay

Passang Tsonay

8 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi delek,

jmenuji se Passang Tsonay. Narodil jsem se v Herbertpuru v Uttarakhandu, ale moji rodiče nemají práci a bojujeme s každodenními výzvami. Začátkem roku 2023 jsem byl přivítán do rodiny Tibetan Homes Foundation, kde jsem našel nový domov.

Od prvního dne jsem se zapojil do všeho, co se tady dělo. Miluji čas strávený s novými přáteli, kteří jsou pro mě jako druhá rodina. Společně si hrajeme a smějeme se. Ale moje radost nekončí jen u hraní a zábavy. Rád pomáhám matce v ubytovně při domácích pracích. Podle matky jsem na můj věk vyspělejší, což mě těší, protože chci být oporou pro svou rodinu. Navíc jsem se naučil pár triků v kuchyni a dokonce umím vařit! Je to taková moje radost, která mi pomáhá překvapit své přátele i rodinu. Rád udržuji čistotu a pořádek ve svém pokoji.

Těší mě být užitečný a pomáhat ostatním dětem v našem domě. Mám také staršího bratra, který studuje v 5. třídě a žije se mnou tady v SOS vesnici. Podporuje mě ve všem, co dělám. Jsme jako jeden tým.“

Cesta Passanga je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohl směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište jeho příběh.

Variabilní symbol 12110224

Místo, kde pomáháme Passang Tsonay

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Passang Tsonay

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter