Ngawang Tsering

Ngawang Tsering

13 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Ngawang Tsering a narodil jsem se 29. prosince 2010 v Šimle. Tam také žijí moji rodiče. Tatínek se jmenuje Tashi a živí se drobným podnikáním, maminka Tsering je v domácnosti. Moje mladší sestřička také žije a studuje tady v Masuri.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme “Šťastné údolí”. Jsem tu už od roku 2017 a našel jsem si tady spoustu kamarádů, je to můj druhý domov. Nejraději s nimi hraju fotbal, všichni mi říkají, že jsem vyjímečný hráč a že mi to jde moc dobře. Také mě baví čmárat si různé věci na papír. Můj nejlepší kamarád se jmenuje Shedup, chodí o třídu výš. Ve škole mi to jde tak normálně, ale baví mě tibetština a nejvíce mám rád naši paní učitelku tibetštiny. Moje oblíbená barva je zelená a nejvíce si pochutnám na knedlíčkách momo.“

Cesta Ngawanga je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohl směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište jeho příběh.

 

Variabilní symbol 1219008

Místo, kde pomáháme Ngawang Tsering

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Ngawang Tsering

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter