Srdečně Vás zveme na letošní Festival ProTibet. Čeká Vás nabitý program plný zajímavých hostů.

Ngawang Tsedzom

Ngawang Tsedzom

10 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

“Tashi Delek,

jmenuju se Ngawang Tsedzom. Narodila jsem se 13. prosince 2012 v Dillí v tibetské čtvrti s názvem Majnu Ka Tilla.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od března 2020. Chodím tady do školy, hraju si s kamarády a pomáhám náhradní mamince. Říká o mě, že jsem veselá, přátelská a na svůj věk velmi vyspělá a šikovná. Mám sice jenom 9, ale zvládám vařit i uklízet. Máma mě často chválí za krásně ustlanou postel.

Mám 2 starší sourozence a maminka s tatínkem provozují v Majnu Ka Tille maličký stánek s jídlem. Moc mi oba chybí, ale jsem vděčná, že tu můžu studovat. Dobře vím, že to není samozřejmost. Baví mě pomáhat dětem, náhradní mamince i učitelům a chci v tom pokračovat, i když budu velká.”

Variabilní symbol 1219657

Místo, kde pomáháme Ngawang Tsedzom

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Ngawang Tsedzom

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter