Namkang Dolma

Namkang Dolma

8 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek, 

jmenuji se Namkang Dolma a narodila jsem se v Dehradunu, moji rodiče jsou rozvedení. 

Do rodiny ve vesničce Tibetan Homes Foundation mě přivítali z kraje roku 2023. Od začátku jsem se tady cítila jako doma. Od prvního dne se zapojuji do všeho, co se tady děje. Miluji rozhovory se svými novými přáteli a jsem ráda, že jsem si našla místo mezi ostatními dětmi. Matka z ubytovny mi říká, že jsem velmi nápomocným dítětem, což mě moc těší.

Moje nejoblíbenější činností je sledování kreslených pořadů. Ty mě dokážou skvěle pobavit a inspirují mě k tomu, abych se taky pokoušela kreslit. Ano, mám zvláštní zájem o kreslení obrázků, a doufám, že se v tom budu stále zlepšovat.

Ve škole mi to jde dobře. Můj oblíbený předmět je angličtina. Moje nejlepší kamarádka je Tenzin Kyinzom, která je se mnou ve třídě. S ní sdílím spoustu zážitků a radosti ze školních dnů. Můj velký sen, je stát se zdravotní sestrou a pomáhat lidem. Věřím, že pokud budu pilně studovat a budu se snažit, dokážu svůj sen splnit.“

Cesta Namkang je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohla směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište její příběh.

Namkang Dolma již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Namkang Dolma

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Namkang Dolma

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter