Srdečně Vás zveme na letošní Festival ProTibet. Čeká Vás nabitý program plný zajímavých hostů.

Mingyur Choeying

Mingyur Choeying

7 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

“Tashi Delek, 

jmenuji se Mingyur Choeying a narodila jsem se 5. září 2015 ve městě Shimla. Tatínek se živí drobným podnikáním, maminka je v domácnosti. Mám 2 bratry, nejstarší pracuje v armádě, starší studuje stejnou školu v THF jako já.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Přišla jsem tady v březnu 2022 a moc se mi tady líbí. Je tu plno dětí, se kterými si můžu hrát, smát se a povídat! Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Stanzin Zumchung a rády si spolu hrajeme v dětské kuchyňce na kuchařky a taky jezdíme na kole. Taky mě baví zpívat. Moje náhradní maminka o mě říká, že jsem hodně živá, přátelská a že si nejraději všechno dělám sama. Moji oblíbení televizní hrdinové jsou Doreamon a Mickey Mouse.

Ve škole mě to moc baví, nejvíce tibetština. Moje oblíbená barva je růžová a nejraději nosím dlouhé šaty. Miluju brambory!“

Variabilní symbol 12110051

Místo, kde pomáháme Mingyur Choeying

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Mingyur Choeying

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter