Lobsang Tundup

Lobsang Tundup

9 let, Klášterní škola Ki – údolí Spiti

„Tashi Delek,

jmenuji se Lobsang Thundup a pocházím z vesnice Ki nedaleko pod klášterem.

Narodil jsem se 17. 5. 2015. Moji rodiče pěstují zeleninu ve vesnici Ki. Jsem nejmladší od svých dvou sourozenců, sestry a bratra. Můj strejda Tenzin je mnich v klášteře a stará se o všechny malé mnichy, kterých je 120.

Sem jsem přišel tento rok (2022) a teď chodím do 3. třídy. Nejraději mám předmět hindi. Až budu velký, chci být vzdělaný lama.

Občas jsem rád potichu, ale většinou miluji mluvit s kýmkoliv to jde a rád dělám srandu a vtípky. Taky rád s klukama hraji kriket a hru „Khokho“.

Na jídlo mám moc rád parantu, smaženou indickou plněnou placku.“

Lobsang Tundup již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Lobsang Tundup

Klášterní škola Ki – údolí Spiti

Klášterní škola Ki – údolí Spiti

Monumentální klášter Ki leží ve výšce 4 166 m n. m. nad řekou Spiti v oblasti Himáčal Pradéš. Je to nejúchvatnější skvost v údolí Spiti díky svému uspořádání na skalnatém kopci. Podporujeme jej od roku 2008.

Další Mniši jako Lobsang Tundup

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter