Kunsang Palmo

Kunsang Palmo

69 let, Domov pro tibetské seniory – THF

„Tashi Delek,

jmenuji se Kunsang Palmo a narodila jsem se v roce 1955 v Tibetu.

V roce 1959, kdy Číňané napadli naši zemi, jsem s rodiči, stejně jako tisíce dalších Tibeťanů, svou zemi opustila a stali se z nás uprchlíci. Získali jsme azyl v Indii, ale vedli jsme těžký život. Pracovali jsme jako silniční dělníci. V Rajpuru jsem se seznámila se svým manželem, měli jsme se rádi, ale bohužel nás život neobdařil dětmi. Později manžel dostal rakovinu a opustil tento svět. Po jeho smrti jsem několik let pomáhala v jedné malé restauraci, přes svůj věk už toho ale nejsem schopná. Mám už své zdravotní problémy, nedaří se mi plynule mluvit. Jsem proto moc vděčná, že mě přijali do Domova pro seniory v Rajpuru.

Modlím se za všechny dárce, kteří nezištně podporují staré lidi, jako jsem já, a umožňují nám tak v důstojnosti prožít náš „podzim života“.“

Kunsang Palmo již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Kunsang Palmo

Domov pro tibetské seniory – THF

Domov pro tibetské seniory – THF

Tibetská exilová vesnice v Mussoorie u města Dehradun podporuje také důstojnou kvalitu života tibetských seniorů, kteří uprchli v 60-tých letech spolu s J. S. Dalajlamou.

Další Staří Tibeťané jako Kunsang Palmo

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter