Kunsang Palmo

Kunsang Palmo

68 let, Domov pro tibetské seniory – THF, Mussoorie

“Tashi Delek,

jmenuji se Kunsang Palmo a narodila jsem se v roce 1955 v Tibetu.

V roce 1959, kdy Číňané napadli naši zemi, jsem s rodiči, stejně jako tisíce dalších Tibeťanů, svou zemi opustila a stali se z nás uprchlíci. Získali jsme azyl v Indii, ale vedli jsme těžký život. Pracovali jsme jako silniční dělníci. V Rajpuru jsem se seznámila se svým manželem, měli jsme se rádi, ale bohužel nás život neobdařil dětmi. Později manžel dostal rakovinu a opustil tento svět. Po jeho smrti jsem několik let pomáhala v jedné malé restauraci, přes svůj věk už toho ale nejsem schopná. Mám už své zdravotní problémy, nedaří se mi plynule mluvit. Jsem proto moc vděčná, že mě přijali do Domova pro seniory v Rajpuru.

Modlím se za všechny dárce, kteří nezištně podporují staré lidi, jako jsem já, a umožňují nám tak v důstojnosti prožít náš „podzim života“.“

Variabilní symbol 12394228

Místo, kde pomáháme Kunsang Palmo

Domov pro tibetské seniory – THF, Mussoorie

Domov pro tibetské seniory – THF, Mussoorie

Tibetská exilová vesnice v Mussoorie u města Dehradun podporuje také důstojnou kvalitu života tibetských seniorů, kteří uprchli v 60-tých letech spolu s J. S. Dalajlamou.

Další Staří Tibeťané jako Kunsang Palmo

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter