Karma Sonam Dolma

Karma Sonam Dolma

8 let, SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

“Tashi Delek,

jmenuji se Karma Sonam Dolma. Narodila jsem se 13. listopadu 2014 v Káthmándú v Nepálu. Moji rodiče se živí drobným podnikáním.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od začátku roku 2022. Našla už jsem si tady spoustu přátel, se kterými je velká legrace. Nejvíc mě baví, když spolu zpíváme a tancujeme, nebo když hrajeme na schovku. Moje nejlepší kamarádka se jmenuje Zumkar, chodíme spolu do stejné třídy. Moje oblíbená kapela je Blackpink, u jejich písniček tancujeme se Zumkar nejraději. V televizi mě nejvíce baví pohádka Doraemon. Moje oblíbená barva je fialová, ve škole mě baví matematika a nejvíc si pochutnám na Sha-Phaley – tibetský chléb plněný masem a zelím.“

Variabilní symbol 1219971

Místo, kde pomáháme Karma Sonam Dolma

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

SOS vesnička THF pro tibetské děti – Mussoorie

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Karma Sonam Dolma

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter