Jigme Sengay

Jigme Sengay

7 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Jigme Sengay, narodil jsem se 23. srpna 2016 v Arunachal Pradéši v horské vesničce. Bohužel mí rodiče již nežijí a zůstal jsem sám.

Ve vesničce Tibetan Homes Foundation, kterou tady v horách Masuri nazýváme “Šťastné údolí”, jsem  od roku 2023 a bydlím v domečku č. 10.

Svojí náhradní mamince tady v hostelu moc rád pomáhám. Mám rád kreslení obrázků. Moje oblíbená činnost je také sledování kreslených filmů, nejraději mám postavičku Shin-chana. Když je hezké počasí rád hraju s ostatními chlapci fotbal a různé venkovní hry.

Z jídel jsou moje nejmilovanější knedlíčky momo, které bych chtěl jíst každý den. Můj nejoblíbenější předmět ve škole je angličtina. Můj nejlepší přítel je Tenzin Rigsang, který studuje ve stejném ročníku jako já a je s ním velká legrace. Mé největší tajné přání je stát se lékařem a pomáhat dětem.“

Cesta Jigmeho je ještě dlouhá a potřebuje někoho, aby mohl směřovat k lepší budoucnosti a příležitostem. Staňte se změnou a přepište jeho příběh.

Variabilní symbol 12110207

Místo, kde pomáháme Jigme Sengay

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Jigme Sengay

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter