Gonpo Tsering

27 let, Klášterní škola Komik – údolí Spiti

„Tashi Delek,

jmenuji se Gonpo Tsering a narodil jsem se 26. září 1996 v odlehlé vesnici Demul – Multse v údolí Spiti. Multse je část vesnice Demul s jediným domem – domem naší rodiny. Je vysoko v horách a dá se k němu z Demulu dostat pěší chůzí za 4 hodiny. Mí rodiče se živí jako farmáři. Pocházím z 8 sourozenců, jeden z mých bratrů je také mnichem (Nawang Puntsok).

Vystudoval jsem základní klášterní vzdělání v Kaze a nyní se zaměřuji na hlubokou buddhistickou filosofii v klášteře Rangri, kde studuji již od roku 2013. Mými nejoblíbenějšími předměty jsou angličtina a buddhistická filozofie.

Jsem velmi otevřený, aktivní a miluju, když se kolem něco děje. Baví mě něco organizovat a kamarádi mě rádi poslouchají a následují mě. Jednou bych se chtěl stát vedoucím kláštera. Mým největším přáním je pomoc a služba komunitě a prohloubení altruistického přístupu ke všem.

Někdy jsem možná až příliš dominantní a měl bych na tom zapracovat. Tato vlastnost je na rozdíl od západní kultury brána v tibetské kultuře jako negativní.

Mám rád legraci a baví mě hraní kriketu. Vždycky se těším na prázdniny, během kterých mohu jet navštívit svou rodinu. Když máme volno, rád si zajdu do města Manali nedaleko mého kláštera. Mým nejoblíbenějším jídlem jsou taštičky momo.

Pokud si najdu nějakého dárce, velmi rád bych se s ním osobně setkal a provedl ho mým klášterem.“

Gonpo Tsering již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Gonpo Tsering

Klášterní škola Komik – údolí Spiti

Klášterní škola Komik – údolí Spiti

Klášter Komik patří k nejstarším klášterům založeným v údolí Spiti a leží ve výšce 4 587 m n. m. Podporujeme místní klášterní školu v níže položeném hlavním městě Kaza a to od roku 2008.

Další Mniši jako Gonpo Tsering

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter