Gendun Tsering

Gendun Tsering

11 let, Klášterní škola Namgyal – Dharamsala

„Tashi Delek,

jmenuji se Gendun Tsering a narodil jsem se 30. června 2012 v malé vesničce v údolí Spiti. Tatínek s maminkou pracují v malé kanceláři. Mám jednoho bratra, který chodí do školy. 

Já jsem do 4. třídy také navštěvoval školu v naší vesnici. Pak jsem se ale rozhodl stát se mnichem a 12. dubna 2021 jsem se zapsal do klášterní školy Namgyal. Věnuji se tady studiu tibetských buddhistických textů, které jsou důležitou součástí klášterních rituálních osnov, dále se učím tibetštinu, angličtinu nebo matematiku. Svůj volný čas trávím nejraději úplně sám, moc toho nepotřebuji. Pokud jsem ale venku s ostatními kluky, tak si s nimi rád zahraju i fotbal.“

Gendun Tsering již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Gendun Tsering

Klášterní škola Namgyal – Dharamsala

Klášterní škola Namgyal – Dharamsala

Klášterní škola Namgyal je součástí významného kláštera JS Dalajlamy v Dharamsale. Klášter byl založen a inaugurován v roce 2017 velmi blízko rezidence JS Dalajlamy. Podporujemejej od roku 2016.

Další Mniši jako Gendun Tsering

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter