Gendun Tsering

Gendun Tsering

10 let, Klášterní škola Namgyal – Dharamsala

“Tashi Delek,

jmenuji se Gendun Tsering a narodil jsem se 30. června 2012 v malé vesničce v údolí Spiti. Tatínek s maminkou pracují v malé kanceláři. Mám jednoho bratra, který chodí do školy. 

Já jsem do 4. třídy také navštěvoval školu v naší vesnici. Pak jsem se ale rozhodl stát se mnichem a 12. dubna 2021 jsem se zapsal do klášterní školy Namgyal. Věnuji se tady studiu tibetských buddhistických textů, které jsou důležitou součástí klášterních rituálních osnov, dále se učím tibetštinu, angličtinu nebo matematiku. Svůj volný čas trávím nejraději úplně sám, moc toho nepotřebuji. Pokud jsem ale venku s ostatními kluky, tak si s nimi rád zahraju i fotbal.”

Variabilní symbol 116040

Místo, kde pomáháme Gendun Tsering

Klášterní škola Namgyal – Dharamsala

Klášterní škola Namgyal – Dharamsala

Klášterní škola Namgyal je součástí významného kláštera JS Dalajlamy v Dharamsale. Klášter byl založen a inaugurován v roce 2017 velmi blízko rezidence JS Dalajlamy. Podporujemejej od roku 2016.

Další Mniši jako Gendun Tsering

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet Tibetan Homes Foundation souhrnně. Na základě smluvních podmínek spolupráce THF využije dary výhradně na náklady spojené se vzděláním (učebnice, uniformy, platy učitelů), stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, který ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro děti z THF jsou zaslané úhrnem a jsou využiti pro režijní náklady pro všechny děti ve vesnici. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci dětí. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter