Dechen Dolma

Dechen Dolma

11 let, Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

„Tashi Delek,

jmenuji se Dechen Dolma. Narodila jsem se 17. února 2013 ve městě Tuting. Moje maminka tam žije pořád a živí se farmařením, tatínek je voják v armádě ve městě Chakrata.

Vesničku Tibetan Homes Foundation nazýváme tady v horách Masuri – “Šťastné údolí”. Jsem tu od března 2020 a jsem ráda, že tady se mnou je i moje starší sestřička Dekyi Lhamo, i když nebydlí ve stejném domečku. Já bydlím v Domku č. 11, Dekyi v č. 10. Naše nejstarší sestřička Tenzin studuje v TCV v Dharamsale. Rodiče mi moc chybí, proto jsem šťastná, že aspoň jednu sestřičku mám blízko sebe.

Miluju plněné taštičky momo! A nejlepší jsou ty s bramborami a sýrem! Ráda se dívám na kreslené pohádky v televizi. Moje nejlepší kamarádka je Tenzin Nyidon, se kterou jsme se vlastně seznámily díky online předmětům během pandemie. Tenzin totiž bydlí dost daleko od mého domečku, takže bychom se normálně asi ani nepotkaly. Takto jsme si často telefonovaly a posílaly vzkazy.

Zatím vůbec nevím, čím bych chtěla být, až budu velká, ale ve škole mě nejvíc baví tibetština. A úplně nejlepší je naše paní učitelka tibetštiny Phurbu Dolma.“

Dechen Dolma již má dárce. Děkujeme!

Podpořit ale můžete i následující osoby níže:

Další osoby

Místo, kde pomáháme Dechen Dolma

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

Tibetan Homes Foundation SOS vesnička – Tibetské děti

THF poskytuje již přes 60 let azyl tibetským uprchlíkům, dětem a seniorům a působí jako důležitá hnízda a kořeny současné tibetské kultury v indickém exilu.

Další Tibetské děti jako Dechen Dolma

Na co využijeme vaši podporu

Oblečení
Strava
Školní pomůcky
Zdravotní péče
Vybavení třídy
Platy učitelů
Pomůcky pro seniory

Dostanou se darované peníze přímo ke sponzorovanému?

Finance zasíláme na účet instituce (např. Tibetan Homes Foundation) souhrnně pod daným VS, na který dárci přispívají. Na základě smluvních podmínek spolupráce daná právní osoba využije dary výhradně na náklady spojené se stanoveným účelem. V případě podpory dětí na nákup učebnic, uniforem, platy učitelů, stravou, zdravotními výlohami ,ubytováním a ošacením. V případě seniorů na náklady spojené s péčí, stravou, oblečením a zázemím.

Z Vašeho daru putuje na účet zastřešující cílové organizace 80%, zbývajících 20% je využito na režijní náklady spojené s realizací projektu. Čestně prohlašujeme, že tyto režijní náklady nepřesáhnou 20% z darované částky.

Přijímající instituce musí vlastnit tzv. FCRA kód, které ji opravňuje jednat jako charitativní organizaci. Díky tomuto kódu nedochází k větším finančním odvodům při transferech a zároveň organizace podléhá důsledným kontrolám a auditům. Po každém transferu finanční podpory obdržíme potvrzení a na konci report o využitých prostředcích.

Dary určené pro podporované osoby jsou zaslané úhrnem a jsou využity pro režijní náklady pro všechny osoby pod danou institucí. Nedochází tak k nežádoucí diskriminaci. Náš účet adopce ProTibet je transparentní a dárce do něj má náhled.

Pomáhejte s námi

V Indii a Tibetu a zapojte se také v ČR!

Newsletter