Vážení přátelé tibetské kultury,

letošní ročník nabídne mnoho zajímavých akcí. Do České republiky přijede člen parlamentu tibetské exilové vlády, Bára Hrzánová se objeví v benefičním představení hry Hrdý Budžes a španělský malíř uvede svoji výstavu o sebeupalování s názvem Plameny v tichu. Na festivalu budete mít možnost navštívit cestovatelské přednášky, poslechnout si tibetské příběhy, zhlédnout zajímavé filmy s tibetskou tématikou.

Výtěžek poputuje na podporu tibetských seniorů v indickém exilu, konkrétně na zajištění jejich lékařské péče na nákup matrací a dalších kompenzačních pomůcek.

Festival ProTibet 2016 v českých městech!

Thubten Wangchen – člen parlamentu tibetské exilové vlády
Bára Hrzánová v benefičním představení Hrdý Budžes
Paulo Nubiola představí výstavu Plameny v tichu
Vítězslav Dostál a Ruda Růžička o svých cyklistických výpravách do Tibetu a Ladaku
Vladimír Polák a čtení pohádek, mýtů a vyprávění z let minulých

Anotace filmů Tisková zpráva  Spot

Mediální partner Festivalu ProTibet 2016 je časopis Lidé a Země.

Kontaktní osoba: Bc. Tomáš Přichystal, email: tomas@protibet.cz, tel. 604 314 775

Hlavními festivalovými centry jsou:

Ostrava Olomouc Praha


Festivalové balíčky

I letošní rok máte možnost se zapojit do festivalu přímo ve Vašem městě. Festivalový balíček se skládá z filmů, výstavy fotografií, výrobků a možnosti zapojení se do Café ProTibet.

Pokud se Vám zdá nabídka výrobků jako nedostatečná a máte zájem o více druhů zboží, můžete si výrobky objednat přes náš eshop.

Festival se bude konat v rozmezí od 1. března do 31. března, přesný harmonogram akcí záleží na Vás. Novinkou tohoto ročníku je zpoplatnění festivalových balíčků obsahujících filmy částkou 500 Kč. Tato částka bude zahrnuta do konečného vyúčtování. Částka bude využita na zaplacení filmových práv.

Galerie